Menu
0
Home Baseny Chemia basenowa Odkurzacze basenowe Ogrzewanie Filtracja Technika basenowa Wanny SPA Zbuduj basen Baza wiedzy Realizacje O nas Kontakt

Co pod basen ogrodowy?

Wysłane przez Michal Niziolek dnia

Okres zimowy to okres kiedy powoli zaczynamy tęsknić za upalną pogodą i przyjemnościami które przynosi nam basen latem. Zanim jednak zaczniemy się cieszyć basenem warto zastanowić się jak przygotować podłoże pod basen stelażowy, co podłożyć pod basen, jakie podłoże pod basen stelażowy wybrać.

Co wybrać jako odpowiednie podłoże pod basen stelażowy?

Dobre podłoża pod basen stelażowy to gwarancja tego że basen będzie stał stabilnie i nie będzie sprawiał problemów w trakcie jego użytkowania. Warto postawić basen w miejscu gdzie albo jest beton, trawnik lub kostka brukowa która zapewni stabilność. Nie należy umieszczać basenu ogrodowego na asfalcie kamieniach lub gruncie gliniastym, kiedy położymy basen nawet na kamykach ozdobnych możemy mieć sytuację że basen się przedziurawi.W przypadku kostki brukowej warto ja wyłożyć matami piankowymi. Jeśli chodzi o trawnik to też dobre miejsce aczkolwiek trzeba pamiętać że po skończonym sezonie basenowym trawnik będzie się nadawał do ponownego założenia. W przypadku piasku basen będzie miał stabilna podporę i dno będzie miękkie. Najważniejszym aspektem który trzeba wziąć pod uwagę jeśli chodzi o miejsce pod basen stelaży jest to że teren gdzie będzie się znajdował basen będzie mocno nasłoneczniony. Pomoże nam to w utrzymać temperaturę wody na odpowiednim poziomie przez co nie będziemy musieli wyposażać naszego basenu w dodatkowe systemy grzewcze.  

Niezależnie od typu naszego basenu będziemy musieli stosować chemię basenową, dlatego warto jest się zaopatrzyć w odpowiednią chemię basenową jeszcze przed sezonem gdzie zazwyczaj ceny są jeszcze zeszłoroczne.

Czy warto stosować specjalną izolację?

W przypadku basenów stelażowych warto zaopatrzyć się podkłady piankowe, przedłuża one żywotność naszego basenu ogrodowego jak i również będą mniej absorbować zimna z gruntu. Kiedy nasz basen jest większych rozmiarów, warto rozważyć podłożenie pod dno styroduru który bedzie dodatkowo izolował basen od gruntu, warto jednak zaznaczyć tutaj że grunt pod basenem musi być stabilny, nie możemy mieć sytuacji że nie jest zagęszczony ponieważ może spowodować uszkodzenie basenu a co za tym idzie narazić nas na dodatkowe koszty.

Reasumując basen stelażowy powinien być ułożony na stabilnym gruncie, w słońcu, zdała od roślin.


Udostępnij ten post← Starszy post Nowszy post →