Menu
0
Home Baseny Chemia basenowa Odkurzacze basenowe Ogrzewanie Filtracja Technika basenowa Wanny SPA Zbuduj basen Baza wiedzy Realizacje O nas Kontakt

Czy wiesz jakie korzyści przynosi słona woda w basenie?

Wysłane przez Michal Niziolek dnia

Pomysł na basen ze słoną wodą nie jest nowy. W rzeczywistości baseny ze słoną wodą istnieją od lat 70, jednak w ostatnich latach ich popularność gwałtownie wzrosła i nie bez powodu. Słona woda jest delikatniejsza dla skóry, włosów i oczu, a także jest zdrowsza niż chlor na bazie chemicznej.

Jeśli Twój basen jest tradycyjnie dezynfekowany chlorem, poradnik ten pomoże Ci zrozumieć jak przekształcić basen na basen ze słoną wodą.

Problemy z chlorem - czy masz uczulenie?

W trakcie korzystania z chloru wydzielają się chloraminy, to one są źródłem podrażnień oczu, skóry i płuc. Chloraminy mogą gromadzić się w powietrzu otaczającym basen i jest to zapach, który wielu (niesłusznie) przypisuje chlorowi.
Jeśli jesteś uczulony na chlor, to może u Ciebie zacząć się rozwijać alergia lub nadwrażliwość na chlor, powodując wysypki, pokrzywkę i swędzenie skóry. 

Innym problemem, na który skarżą użytkownicy basenów z chlorem to zielone włosy! Do utrzymania czystego basenu dodaje się także miedź, która działa przeciw powstawaniu glonów. Niestety to właśnie miedź jest odpowiedzialna za efekt barwienia włosów. Problem z zieleniejącymi po kąpieli włosami może dotyczyć przede wszystkim osób, które mają jasne włosy. Przejście na basen ze słoną wodą zmniejszy prawdopodobieństwo pojawiania się zielonych włosów. 

Dlaczego słona woda?

Obecność soli w wodzie zmniejsza podrażnienie powodowane przez chemiczny chlor. Mimo iż w basenie ze słoną wodą, elektrolizer nadal wytwarza chlor do dezynfekcji wody, to chlor jest wytwarzany w stabilnym tempie, co zapobiega tworzeniu się chloramin. Jedną z kwestii, którą należy wziąć pod uwagę, to jest obecny sprzęt w twoim systemie basenowym. Nie wszystkie pompy i podgrzewacze są kompatybilne z solą. Najlepiej przeprowadzić badania przed zakupem chloratora. Sól może również powodować korozję stali nierdzewnej. Zamiana chloru na wodę morską jest niezwykle prosta. Nie trzeba opróżniać basenu, wykonywać żadnych specjalnych zabiegów ani podmian wody. Aby to zrobić, wystarczy wsypać do basenu odpowiednią dawkę soli i wymieszać ją szczotką basenową. Zalecamy wyłożenie worków z solą na krawędzi basenu i przecięcie końca każdego worka ostrym nożem (należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza jeśli masz basen z wkładem) i wsypanie worków. Następnie po prostu weź szczotkę basenową i zacznij się poruszać sól wokół, aby ją rozcieńczyć. Basen stanie się przez chwilę bardzo mętny, pamiętaj, aby przez cały ten proces utrzymywać pompę przez cały czas. W przypadku elektrolizera polecamy skorzystać tutaj z usług firm które się tym zajmują na co dzień. Pozwoli to nam unikać problemów związanych z dalszą eksploatacją.

 

Elektrolizer marki Bayrol

Bayrol salt


Udostępnij ten post← Starszy post Nowszy post →