Menu
0
Home Baseny Chemia basenowa Odkurzacze basenowe Ogrzewanie Filtracja Technika basenowa Wanny SPA Zbuduj basen Baza wiedzy Realizacje O nas Kontakt

Co można stosować w basenie zamiast chloru? - Aktywny tlen jako alternatywa do chloru

Wysłane przez Michal Niziolek dnia

Wielu z nas zastanawia się co zastosować w wodzie basenowej żeby zapewnić jej krystaliczną czystość. Część ludzi ma uczulenie na chlor basenowy wtedy bardzo często pada pytanie czym można dezynfekować wodę kiedy chlor basenowy nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla nas. Czy istnieją alternatywy w postaci chemii basenowej? Czym można zdezynfekować wodę? Sól? czy to dobre rozwiązanie? Na te pytanie postaramy się znaleźć odpowiedź w tym blogu.  

Plusy i minusy stosowania chloru w wodzie basenowej

Chlor w tabletkach marki Bayrol

Chlor w tabletkach - Bayrol

Jednym z bardziej popularnych środków do dezynfekcji wody basenowej jest chlor. Zbyt duża ilość jednak może powodować reakcję alergiczne, zaczerwienienia skóry a także problemy włosami. Jednak to głównie dzięki chlorowi woda basenowa może być krystalicznie czysta pozbawiona bakterii oraz zanieczyszczeń organicznych. Jeśli chodzi o minusy stosowania chloru to występują one w szczególności u alergików - często osoby z alergią wychodząc z basenu mają zaczerwienione oczy i podrażnioną skórę. W przypadku chorób skórnych typu łuszczyca można zaobserwować wzmożone stany zapalne na skórze, dlatego ważne jest żeby nie przesadzać z ilością chloru a jeśli ktoś już jest uczulony znaleźć alternatywne rozwiązanie dezynfekcji wody basenowej.

Czy są jakieś alternatywy dla chloru w basenie?

Czy jest możliwe żeby nie stosować chloru w basenie? – Jeżeli masz alergie lub łzawienie z oczu po kąpieli w wodzie powinieneś zacząć szukać alternatyw odnośnie dezynfekcji wody w basenie.

Jedną z alternatyw jeśli chodzi o dezynfekcję wody jest aktywny tlen. Aktywny tlen zazwyczaj jest w postaci tabletek. Działanie aktywnego tlenu jest podobne do chloru. Aktywny tlen zabija bakterie, wirusy i drobnoustroje. Jedną z głównych różnic pomiędzy chlorem a aktywnym tlenem jest to że aktywny tlen jest bezwonny. Aktywny tlen jest zalecany jest dla osób, które mają uczulenia, alergie już nie tolerują chloru. W przypadku basenów ogrodowych jak i tych wewnętrznych idealny poziom aktywnego tlenu to 3.0-8.0 mg/l. Wartości te można mierzyć za pomocą odpowiednich mierników, które można znaleźć w naszym sklepie z akcesoriami do basenów. 

Kolejną alternatywą do aktywnego tlenu który również usuwa glony jest sól. Sól do basenu do często stosowaną alternatywą która również uzdatnia wodę basenową. Ważne jest jednak to żeby to była sól bez antyzbrylaczy. Dodatkowo sól można połączyć że stacją uzdatniania która będzie wykorzystywała zjawisko elektrolizy i generowała naturalny chlor który będzie mniej szkodliwy niż ten w tabletkach.

Kliknij tutaj aby zamówić aktywny tlen marki Bayrol

Aktywny tlen - Bayrol


Udostępnij ten post← Starszy post Nowszy post →