Menu
0
Home Baseny Chemia basenowa Odkurzacze basenowe Ogrzewanie Filtracja Technika basenowa Wanny SPA Zbuduj basen Baza wiedzy Realizacje O nas Kontakt

Ile kosztuje budowa basenu?

Wysłane przez Michal Niziolek dnia

Basen często kojarzy się z czymś bardzo luksusowym, wiele osób zastanawia się, ile tak kosztuje basen, czy będą w stanie w go utrzymać, czy temperatura wody pozwoli im kąpać się w całym sezonie. Czy opłacalne będzie wybudowanie basenu całorocznego.

Poradnik ten pomoże zrozumieć jaki budżet należy zaplanować, decydując się na budowę basenu. 

Zanim zaczniemy wybierać typ basenu, warto zadać sobie pytanie, czy chcemy wybudować basen ogrodowy, czy też budynek, który mamy do dyspozycji pozwoli na wybudowanie basenu krytego.

Jeśli zdecydujemy się na budowę basenu w ogrodzie, do wyboru będziemy mieli parę typów niecek:

 • baseny poliestrowe - zakres cen tutaj może się wahać pomiędzy 15 tyś PLN to ponad 100 tyś PLN za niecki z konglomeratu lub niecki systemowe.
 • baseny ceramiczne - ceny tutaj wahają się od 45 tys do prawie 100 tys PLN
 • baseny drewniane - zakres cen wynosi 20-30 tys PLN
 • baseny metalowe - ceny od 3 do 15 tys PLN
 • baseny żelbetowe - w przypadku tego typu niecek cena zależy od wielu czynników: dostępu do działki, wymiaru basenu, umiejscowienia maszynowni. Trzeba tutaj założyć minimum 50-60 tys PLN 

W większości powyższych przypadków baseny powinny być wkopane w ziemi.

Kiedy zdecydujemy się i już wybierzemy typ basenu, warto zastanowić się nad kolejnymi elementami, które są kluczowymi z punktu widzenia prawidłowego działania basenu (a mają wpływ na koszt basen w ziemi), czyli:

 • filtr basenowy (w zależności od wielkości basenu),
 • drabinka basenowa (w przypadku kiedy w basenie są schody, drabinka nie jest wymagana
 • środki uzdatniające wodę
 • odkurzacz basenowy do dna
 • tester do badania parametrów wody (do pH oraz zawartości w wodzie chloru)
 • elementy techniki basenowej - rury i elementy PVC
 • skimmery, dysze 
 • kamienie brzegowe

Oczywiście kiedy budżet będzie nam pozwalał, możemy nasz wymarzony basen wyposażyć w elementy dodatkowe takie jak:

W przypadku elementów, które stanowią elementy kluczowe, należy założyć w budżecie ok. 30-40 tys. PLN 

Jeśli chodzi o dodatkowe opcje, w które możemy wyposażyć basen, teoretycznie nie ma limitów finansowych. Możemy przeznaczyć na sprzęt 30 tys., ale w przypadku bardziej zaawansowanych rozwiązań te koszty mogą łatwo wrosnąć do ponad 100 tys. PLN kiedy założymy, że chcemy zamontować zadaszenie, pełną automatykę do sterowania i dozowania chemii basenowej. 

W przypadku kiedy wybierzemy basen z rynną przelewową, koszty dodatkowo wzrosną o kilkanaście tysięcy, ponieważ wymagany będzie montaż dodatkowych rynien jak i zbiornika wyrównawczego do wody.

Podsumowując, w przypadku basenu ogrodowego należy założyć, że koszty mogą przekroczyć 100 tys. PLN kiedy wyposażymy basen w atrakcje wodne i ogrzewanie.

Jeśli zdecydujemy się na budowę basenu wewnątrz budynku, pracę powinny projektowe, powinny się rozpocząć na etapie prac projektowych domu. W przypadku basenów wewnętrznych należy zaprojektować odpowiedni system wentylacji, ponieważ parująca woda z basenu może powodować zawilgocenie pomieszczenia.

W przypadku basenów wewnętrznych wybór pada na niecki żelbetowe, w przypadku basenów żelbetowych wewnętrznych basen można wykończyć mozaiką albo specjalną folią basenową, którą stosuje się też w przypadku basenów żelbetowych zewnętrznych.

Po wybudowaniu basenu niezależnie czy będzie to basen ogrodowy, czy też wewnętrzny musimy liczyć się z kosztami związanymi z utrzymaniem basenu takimi jak:

Więcej informacji na temat jak zbudować basen znajdą Państwo w materiale dostępnym na stronie głównej firmy Delfin - Baseny.pl

Szczegółowe koszty budowy basenu, można poznać kontaktując się naszym działem projektowym, który po wizji lokalnej i zebraniu wymagań przygotuję dla Państwa detaliczny kosztorys basenu. 


Udostępnij ten post← Starszy post Nowszy post →