Menu
0
Home Baseny Chemia basenowa Odkurzacze basenowe Ogrzewanie Filtracja Technika basenowa Wanny SPA Zbuduj basen Baza wiedzy Realizacje O nas Kontakt

Witamina C do basenu? Czy warto?

Wysłane przez Michal Niziolek dnia

Każdy użytkownik basenu marzy o krystalicznej wodzie w basenie, często zdarza się, jednak że przez zaniedbanie woda traci przeźroczystość, może się zrobić mętna, czasem nawet żółto brązowa. Wtedy zazwyczaj wpadamy w panikę i szukamy rozwiązań w internecie i natrafiamy na artykuły o witaminie C stosowanej do basenu.

Jak działa witamina C w basenie? Jakie są zalety stosowania witaminy C? 

Witamina C to nic innego jak kwas askorbinowy, który znamy z działania w życiu codziennym. W poniższym artykule będziemy sprawdzać, jak środek medyczny stosowany na całym świecie sprawdzi się w basenie. 

Ważnym aspektem, który warto nadmienić jest to, że witamina C nie utlenią się a co za tym idzie nawet jeśli zrobi cuda w naszej wodzie będzie to tylko efekt chwilowy. Witamina C silnie obniża poziom pH wody stąd też żelazo, które jest zawarte w wodzie przechodzi z formy nierozpuszczalnej na rozpuszczalną, przez co chwilowo nie jest widoczne dla nas w basenie. Niskie pH powoduje znowu sytuację, w której musimy stosować środki na podwyższenie poziomu pH ponieważ niskie pH nie jest korzystne dla nas jak i również dla sprzętu basenowego. Możemy pooglądać filmy na internecie które pokazuje magiczne działanie kwasu askorbinowego ale to tylko jest efekt chwilowy. Całe działanie jest do złudne ponieważ tak naprawdę przez dodanie kwasu askorbinowego do basenu nie dodajemy nic innego jak kwas organiczny który tak naprawdę tylko zwiększa zanieczyszczenie w basenie a nie jak myśleliśmy usuwa je. 

W naszym sklepie można zakupić popularne środki do podwyższania pH

Bayrol - ph plus

Bayrol pH plus

Witamina C do basenu ile sypać?

Przeglądając internet często możemy spotkać zapytania odnośnie stosowania witaminy C. Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć że jest to zwykły chwyt marketingowy, bo tak naprawdę nic nie zastąpi profesjonalnej chemii którą jest jednym słusznym środkiem do dezynfekcji w basenie. Witamina C nie jest żadnym środkiem dezynfekującym ani też redukującym glony w basenie, czy też eliminującym mętną wodę w basenie. W przypadku pojawienia się mętnej wody, czy też glonów należy stosować zupełnie inne środki które są dedykowane do usuwania zanieczyszczeń z basenów. Jedyną radą którą mamy dla Was to dbanie tak naprawdę o poziom pH, jest to bardzo istotny parametr wody, dlatego ważne jest jego kontrolowanie za pomocą testera przynajmniej raz w tygodniu w sezonie basenowym. Stosowanie regularne chemii basenowej pomoże nam uniknąć przykrych niespodzianek które mogą się pojawić podczas użytkowania basenu w których woda z krystalicznie czystej zamieni się w mętną i zieloną. Dość istotnym elementem związanym z utrzymaniem czystej wody w basenie jest stosowanie lamp UV - są one skutecznym rozwiązaniem na redukcję ilości zużywanego chloru jak i również zabija bakterie które są odpowiedzialne za tworzenie się glonów w basenie. Zapraszamy Państwa to kontaktu w celu dobrania odpowiedniej chemii basenowej oraz w przypadku problemów z wodą, wierzymy że doświadczenie które zdobyliśmy w tej branży pozwoli rozwiązać każdy problem związany z wodą oraz temtami z branży basenowej. 

Popularną lampą UV jest model poniżej:

Lampa UV

Lampa UV


Udostępnij ten post← Starszy post Nowszy post →