Menu
0
Home Baseny Chemia basenowa Odkurzacze basenowe Ogrzewanie Filtracja Technika basenowa Wanny SPA Zbuduj basen Baza wiedzy Realizacje O nas Kontakt

Zażelaziona woda w basenie - jak sobie z tym poradzić?

Wysłane przez Michal Niziolek dnia

Brązowy osad na dnie basenu, brunatna woda w basenie to często zjawiska które dotykają baseny czasem przyczyną jest fakt że stosowana jest woda że studni do basenu, ale nie zawsze. Czasami dzieje się tak po dodaniu chloru, czyli środka dezynfekującego. Postaramy się w tym artykule wyjaśnić zjawisko związane z zażelaziona woda w basenie. 

Brązowa woda w basenie? Jak sobie z nią poradzić?

Często spotykamy się z pytanami czy zażelaziona woda może być szkodliwa, Odpowiedź jest prosta -zażelaziona woda w basenie stwarza zagrożenie dla zdrowia użytkowników basenu. Żelazo w wodzie może powodować problemy że sprzętem basenowym takim jak pompy czy też filtry. Dlatego musimy zrobić wszystko żeby takiej wody się szybko pozbyć. Rdza, która powstaje na skutek tego procesu może spowodować przebarwienia w instalacji basenowej, które są bardzo trudne do usunięcia. Szczególnie narażone są baseny z folią PCV a także niecki poliestrowe.Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję która mamy nadzieję pomoże: 

  • Wyłącz pompę obiegową na ok dobę, kontroluj wodę i sprawdzaj czy brązowy osad w całości znajduje się na dnie, tylko wtedy możesz przejść do kolejnego kroku. 
  • Jak zobaczysz że brązowy osad opad na dno, możesz zacząć powoli odkurzać dno ale tak żeby nie powodować zbyt dużych ruchów wody - użyj najlepiej odkurzacza ręcznego.
  • Sprawdź pH wody, w razie potrzeby wyreguluj je i włącz filtrację.
  • W międzyczasie dodaj koagulant 
  • Kiedy koagulant połączy się z żelazem możesz ponownie wyłączyć pompę filtrująca a następnie ponownie odkurzyć basen. 
  • Po odkurzeniu włącz filtrację, nie wyłączaj jej aż do momentu uzyskania krystalicznie czystej wody. 

W naszym sklepie można znaleźć popularne koagulanty takie jak poniżej

Bayrol - bezpieczny koagulant w nabojach

skimmer euronorm

Z naszego doświadczenia wiemy że lepiej nie stosować witaminy C która tak naprawdę działa tylko chwilowo. W przypadku mocno zażelazionej wody w basenie proponujemy zastosowanie powyższych kroków, jeśli one nie pomogą najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z naszym serwisem, który przyjedzie na miejsce i pomoże pozbyć się brunatnej wody w basenie. 

Może się też okazać że w celu uniknięcia uszkodzenia folii basenowej lub niecki lepszym rozwiązaniem będzie wymiana wody. W takim przypadku zachęcamy do skorzystania z artykułu gdzie opisujemy ten proces 

 


Udostępnij ten post← Starszy post Nowszy post →